חומרים ופתרונות מתקדמים לניקוי ותחזוקה

אבן - בטון - פורצלן

בהובלת רביד ניר- 30 שנה של מומחיות ביעוץ מקצועי לחברות בניה, תחזוקה ורבים אחרים

תשובות לשאלות נפוצות

צריכים עזרה? המלצה? ייעוץ?

המומחים של FLOOR & CARE כאן בשבילכם, כל מה שצריך לדעת על תחזוקה ונקיון בתחום האבן

יש להמתין עם מריחת הסילר עד לייבוש מלא של הרצפה, בקייץ מדובר בד"כ בימים בודדים בחורף יותר. בין מריחה אחת לשנייה או בכניסה לשטח המטופל המתנה 6 שעות.

כן. ניתן להעלים שריטות בכל סוג אבן. שריטות עמוקות מעלימים על ידי ליטוש של בעל מקצוע  ושריטות קלות על ידי טיפול פחות אגרסיבי שבמקרים רבים ניתן לביצוע עצמי ע"י ערכת שיקום, המכילה "פדים" לליטוש וחומר לטפל בסריטה או צריבה על האבן. אפשרות נוספת בסריטות הנראות בהירות יותר מהמשטח הוא למרוח עליהם סילר מקהה (בד"כ סילר מט של אקמי)  ובכך לטשטש את הסריטה

מוצרים מומלצים לשימוש:

טרוורטין יראה טוב ונכון עם גמר מט של אקמי או סילר טבעי שקוף של Care pro

מוצרים מומלצים לשימוש:

מנקים עם חומר ניקוי מיוחד מג'יק , במקרים שיש כתמי רטיבות חומים (חלודה) שלא הוסרו ע"י המג'יק יש להשתמש במסיר כתמי רטיבות וכתמים קשים אוקסי גל ולאחר הניקוי ויבוש, למרוח בסילר ייעודי מתאים לאבן להגנה טובה, יש לוודא קודם שהניקוז פועל נכון ואין מים "כלואים" מתחת לריצוף..

מוצרים מומלצים לשימוש:

  • MAGIC לאבן
  • OXI GEL
  • סילר ייעודי לאחר התיעצות עם שרות לקוחות פלור אנד קאר

רוב הסילרים דורשים לפחות 6 שעות יבוש (ברובם מומלץ כ 24) לפני כניסה לאזור המטופל בסילר, השפעת דחיית נוזלים מתגבשת לאחר כיומיים עמידות מלאה לאחר כשבוע.

מסיר העובש של אקמי יעלים בקלות עובש בנוסף משולב בו מרכיב מניעת  היווצרות עובש לתקופה מסויימת., מומלץ לשמור על החלל מאוורר בכדי למנוע היווצרות עובש אשר מעבר למראה לא אסתטי עלול להזיק לבריאות.

מוצר מומלץ לשימוש:

מדובר בבעיה נפוצה בניראות אבן ובשיש מסוג זה בגמר עבודת הריצוף. אבנים אלו מאופיינות בגוון בהיר, אפורות או בהירות מאוד כגון: שיי גריי או טאסוס, כלכתא או סטאטואריו. הסיבה לכך הינה תחמוצת הברזל אשר מצויה באבן אך עשויה להימצא גם בחומרי המליטה או בתשתית, בהרבה מקרים הרצף עובד עם טיט או דבק על בסיס מים, הרטיבות הזו עלתה על פני האבן ויחד עמה עלו תחמוצות ברזל אשר מתחמצנות ויוצרות את הכתמים הללו כמו כן כיסוי הרצפה בחומר לא נכון שאינו נושם יכול להגביר את הבעייה, מומלץ להשתמש בכיסוי קרטון “נושם” יעודי מחברת “טרימקו USA”

ניתן להשתמש במוצר אוקסי גל – אשר "שואב" את הכתמים מתוך המשטח

מוצרים מומלצים לשימוש:

אם החלודה בחלק העליון של האבן , ניתן להשתמש במסיר חלודה מאבן , פעולה פשוטה למדי . יש 2 סוגים עיקריים של המסיר חלודה . האחד מסיר חלודה משיש עבור אבנים רגישות לחומצה קרי שיש ואבן גיר השני מסיר חלודה מאבן שאינה רגישה לחומצה קרי גרניט או חלק מאבנים מלאכותיות.

לפורצלן ניתן להשתמש במסיר חלודה (לאבן שאינה "רגישה"  לחומצה , וגם בחומר ניקוי מג'יק פרוהמשמש גם לניקוי יסודי תקופתי .

יוצרים "שלולית" קטנה של החומר על הכתם משפשפים קלות ושוטפים בהתאם להוראות.

מוצרים מומלצים לשימוש:

מג'יק יעשה עבודה מצויינת בניקוי , ומשמש כתחליף מעולה לניקוי בחומצה שאינה מומלצת לניקוי בעיקר כי יכולה לגרום לנזק "עקיף". מגיע כחומר מרוכז מאד שאותו ניתן לדלל לפי הצורך (בשימוש בדרך כלל בחברות בנייה וקבלנים) בהתאם לסוג המשטח ורמת הליכלוך הקיימת. ויש גם מג'יק עם תרכובת מוכנה ללא דילול עבור אבן ובטון או עבור קרמיקה פורצלן.

מוצרים מומלצים לשימוש:

מדובר בבעיה נפוצה בניראות אבן ובשיש מסוג זה בגמר עבודת הריצוף. אבנים אלו מאופיינות בגוון בהיר, אפורות או בהירות מאוד כגון: שיי גריי או טאסוס, כלכתא או סטאטואריו. הסיבה לכך הינה תחמוצת הברזל אשר מצויה באבן אך עשויה להימצא גם בחומרי המליטה או בתשתית.

מוצרים מומלצים לשימוש:

  • מערכת אטימה מערכת אפוקסית אקפוקס – 2015 מוצר דו רכיבי בעל אטימה מוחלטת ומייצר מצב שבו אפילו אבנים בעלות רגישות גבוהה לנוזלים נשארות יבשות לחלוטין גם כאשר התשתית רטובה לחלוטין
  • סילר למניעת כתמים צהובים של פילה, כאשר נספג אל האבן משמש כממברנה אשר מונעת ממרוב תחמוצת הברזל להופיע ועדיין מאפשרת לאבן את "הנשימה" הטבעית.

מסיר גרפיטי הוא חומר קל לשימוש , החומר מגיע בצורת ג'ל המקל על הסרת גרפיטי גם מקירות. מסיר ביעילות ללא חומצה גרפיטי מתרסיס וכתוביות מעל קיר או רצפה. החומר מיועד להסרה ממשטחים עמידים (כגון: אבן טבעית ומלאכותית, שיש, גרניט, מתכת וכו' ), אין להשתמש על משטחים הרגישים לממיסים (כגון: משטחי עץ, פלסטיק, או משטח צבוע בצבע וכו').

כאשר החומר בא במגע עם הגרפיטי הוא ממיס את הצבע ומאפשר להסיר את הגרפיטי ע"י התזה של סילון מים או קיטור, ללא הכתמה.

במשטחים עם חומר בעל נקבוביות ומחוספס תהליך ההסרה יכול לגרום להדגשת הגוון של השטח המטופל או "חיזוק" הצבע שלו באופן זמני . שינוי גוון זה יעלם זמן מה לאחר היבוש.

X
0
דילוג לתוכן