חומר ניקוי רצפת אפוקסי

יתרונותיה של הרובה האפוקסית על האקרילית ודרכי ניקיון

רובה אפוקסית ואקרילית – מה תפקידיהן?

בעת שיפוץ או החלפת ריצוף, לצד קניית האריחים, יש צורך בקניית חומר נוסף, ושמו רובה. אם בעבר מילאו את החריצים במלט לבן, עם השנים למדנו שלטובת קבלת אטימות גבוהה יותר, ואף בשלל צבעים לבחירתכם שיתאימו לעיצוב החלל, מלט לבן איננו הפתרון, אלא רובה.

באופן מתומצת, רובה זהו החומר הנמצא בין המרצפות, ובעת מילוי החריצים הוא הופך לחלק בלתי נפרד מן הרצפה, אריחי הקיר והחיפויים השונים. לרובה מספר  תפקידים: , כנגד רטיבות, התרוממות הרצפות, אחידות הריצוף, אטימות ועוד..

קיימים שני חומרים עיקריים הנקראים רובה אפוקסית ורובה אקרילית.

התלבטות בין שני החומרים בעת בנייה או שיפוץ לגיטימית וקיימת, אך חשוב לקחת בחשבון את יתרונותיה של הרובה האפוקסית, הגוברים על הרובה האקרילית, בעמידותה וברמת הקשיחות.

כשמשווים בין הרובה האפוקסית לאקרילית, ניתן להבחין בעלויות גבוהות יותר של הרובה האפוקסית, כאשר המחיר בין השתיים למעשה מהווה כקו ישיר לרמת האיכות עמידות והתמורה ששני החומרים מעניקים.

פתרון אקרילי הוא הפתרון הפשוט יותר, אותה ניתן לקבל במגוון צבעים הרובה הזו מורכבת ממלט מעורב בחומרים ופולימרים שונים ולעיתים גם חול או אגרגטים בגדלים שונים, והינה מתאימה לתשתית כאשר אטימת הרווחים (פוגות) פשוטה, הרובה האקרילית מומלצת למרפסות, גגות חשופים בהיותה עמידה במזג אוויר וקרינת השמש, שם רובה איפוקסית מתאימה פחות. חדרים בהם הרצפה נוטה להירטב, כמו חדרי אמבטיה, מומלץ להתפשר ולבחור ברובה האפוקסית .

יתרונותיה של הרובה האפוקסית

הרובה האפוקסית כוללת מרכיבים חזקים יותר – חומר הרובה עצמו ומאיץ התקשות, שהופך אותה לפולימר קשה. כאשר הם מתייבשים הם מייצרים אטימה הרבה יותר הרמטית, כך שגם בנוכחות של מים לא תיווצר רטיבות שתוכל לחלחל פנימה, לכן הינה כן מתאימה לחדרי מקלחות ושירותים, או בשטחים עם צפי ליכלוך גבוה במיוחד. בנוסף, הרובה מתאימה  לאזורים לחים כמו מישור החוף ותל אביב, ואינה תפגע בטווח הארוך עקב אחוזי הלחות הגבוהים.

במפעלים תעשייתיים, בהם החשיפה לחומצות וחומרי ניקיון גבוהה, איטום האריחים קריטי ומומלץ לא להתפשר ולבחור ברובה האפוקסית, בין אם מדובר באריחי קרמיקה או בפורצלן.

גם בתחום העיצוב האפוקסית מציעה מספר גוונים רב .

 

דרכי נקיון של רובה אפוקסית

במידה ונשארו שאריות רובה או כתמי רובה איפוקסית על גבי האריחים, יש לנקות את הכתמים והשאריות שנוצרו בעת המילוי בחומרי ניקוי מקצועיים שיוצרו ונועדו במיוחד למטרה הספציפית הזו. חומר הניקוי המומלץ אצלנו מיוצר על ידי AKEMI היצרנית הגרמנית הותיקה, ויסיר כל לכלוך דבק ורובה אפוקסית המפריעים לעין. חומר ניקוי זה משמש בעיקר להסרת רובה אפוקסית מאריחים, במיוחד במקרים של שאריות רובה שהתקשו על פני האריח.

החומר המומלץ של אקמי מיועד לכל סוגי האבנים הנמכרות בארץ ולכל סוגי העיבוד גרניט פורצלן, קרמיקה ובטון. אופן הניקוי מתבצע בקלות, מומלץ לרכוש בנפרד אצלנו באתר.

דרכי נקיון של רובה אפוקסית

 

לעמוד המוצר

 

מוצרים נוספים, חומרי ניקיון מקצועיים שמטרתם הסרת כתמים מכל הסוגים, על כל סוג תשתית, ניתן למצוא באתר המסודר על פי המטרה, סוג הכתם והתשתית הקיימת.

ניתן להתייעץ עם שרות הלקוחות של  Floor & Care

כתיבת תגובה